KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA im. św. Jacka w Katowicach
i II KATOLICKIE GIMNAZJUM
Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej

Uwaga, uwaga, zaczynamy pakować Szlachetną paczkę św. Jacka!!!

Osobami odpowiedzialnymi za przebieg akcji na terenie szkoły są: w klasach 1-5 Joanna Gorzkowska, w klasach 6-7 i w gimnazjum - Aleksandra Tyl. Jak zawsze mamy mało czasu na przygotowanie wszystkiego, dlatego prosimy o zaangażowanie, a przede wszystkim uważne czytanie ogłoszeń. Informacje będą przekazywane dwoma kanałami: poprzez dziennik elektroniczny (ogłoszenia) i specjalnie przygotowane tablice w holu na parterze. Wszystkie dostarczane rzeczy można zostawiać na portierni, w sekretariacie lub przekazywać bezpośrednio koordynatorom akcji.

Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, środków czystości, ubrań, węgla, pościeli i lodówki. Za dostarczenie tych rzeczy odpowiada cała wspólnota szkoły. Jeżeli znajdą się osoby, które będą chciały kupić jedną wybraną rzecz np. upominek, prosimy o szybkie zgłoszenie tego faktu w sekretariacie lub przez dziennik elektroniczny koordynatorowi. Wówczas wykreślimy tę rzecz z tablicy ogłoszeń i przekażemy informację o tym, co jeszcze jest potrzebne. Każda grupa gromadzi odzież i obuwie dla wybranych osób (informacje na tablicy ogłoszeń). Chcemy uniknąć zasypania rodziny górą ubrań, których nie jest w stanie pomieścić w małym mieszkaniu. Oczywiście jeśli ktoś z Państwa dysponuje czymś ekstra w innym rozmiarze, prosimy o kontakt z koordynatorem.

Pamiętajmy, że po wybraniu przez nas rodziny, nikt inny nie będzie już dla niej przygotowywał paczki. Rzeczy, które podarujemy rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być nowe, ale jeśli są używane – niech będą wyprane i wyprasowane. Najłatwiej dostarczyć żywność, dużo trudniej pozostałe rzeczy. Liczymy więc na trójki klasowe Rodziców, które pomogą w zbiórce odzieży. Od piątku 23 listopada pojawi się w sekretariacie skarbonka. Można do niej wrzucać pieniądze, które między 5 a 8 grudnia przeznaczymy na zakup tych rzeczy, których nam jeszcze brakuje. Szukamy osób chętnych do pakowania i transportu paczek.

W imieniu koordynatorów, z serdeczną pamięcią
Joanna Gorzkowska

 

POTRZEBY RODZINY:

  • żywność (herbata, kawa, cukier, konserwy mięsne, konserwy rybne, kasza, ryż, mąka, makaron, bułka tarta, płatki kukurydziane, mleko, kawa zbożowa „Inka”)
  • środki czystości (proszek do prana, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon)
  • wyposażenie mieszkania (kołdra, pościel, lodówka, węgiel, łóżko na antresoli)
  • chcielibyśmy też przygotować specjalne upominki (Ilona – fotelik na rower umożliwiający wożenie córki, Oskar – piłka Krasava, Melania – wrotki rozmiar 37, Lena – gra planszowa dla rodziny)
  • potrzebna również zimowa kurtka dla pani Ilony w rozmiarze XS (szczupła sylwetka) oraz odzież i obuwie dla dzieci (Melania - zimowa kurtka w rozmiarze 146 (szczupła sylwetka) oraz zimowe kozaki w rozmiarze 37, Oskar - zimowa kurtka w rozmiarze 146 (szczupły) oraz halowe buty w rozmiarze 36)
  • przypominamy też, że Pani Ilona chce w tym roku przystąpić do egzaminu maturalnego i można jej w tym pomóc

 

Prosimy sprawdzać listę w holu - tam wykreślamy rzeczy, które już mamy!

Uczestniczymy
w programach: