KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA im. św. Jacka w Katowicach
i II KATOLICKIE GIMNAZJUM
Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej
 

KWIATKI PAPIEŻA FRANCISZKA

Wolnym jest ten, kto wybiera dobro, który szuka tego, co podoba się Bogu,
choć jest to trudne…
  

Twitter, 24 września 2017 


Zapisz

Uwaga, uwaga, zaczynamy pakować Szlachetną paczkę św. Jacka!!!

Osobami odpowiedzialnymi za przebieg akcji na terenie szkoły są: w klasach 1-5 Joanna Gorzkowska, w klasach 6-7 i w gimnazjum - Aleksandra Tyl. Jak zawsze mamy mało czasu na przygotowanie wszystkiego, dlatego prosimy o zaangażowanie, a przede wszystkim uważne czytanie ogłoszeń. Informacje będą przekazywane dwoma kanałami: poprzez dziennik elektroniczny (ogłoszenia) i specjalnie przygotowane tablice w holu na parterze. Wszystkie dostarczane rzeczy można zostawiać na portierni, w sekretariacie lub przekazywać bezpośrednio koordynatorom akcji.

Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, środków czystości, ubrań, węgla, pościeli i lodówki. Za dostarczenie tych rzeczy odpowiada cała wspólnota szkoły. Jeżeli znajdą się osoby, które będą chciały kupić jedną wybraną rzecz np. upominek, prosimy o szybkie zgłoszenie tego faktu w sekretariacie lub przez dziennik elektroniczny koordynatorowi. Wówczas wykreślimy tę rzecz z tablicy ogłoszeń i przekażemy informację o tym, co jeszcze jest potrzebne. Każda grupa gromadzi odzież i obuwie dla wybranych osób (informacje na tablicy ogłoszeń). Chcemy uniknąć zasypania rodziny górą ubrań, których nie jest w stanie pomieścić w małym mieszkaniu. Oczywiście jeśli ktoś z Państwa dysponuje czymś ekstra w innym rozmiarze, prosimy o kontakt z koordynatorem.

Pamiętajmy, że po wybraniu przez nas rodziny, nikt inny nie będzie już dla niej przygotowywał paczki. Rzeczy, które podarujemy rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być nowe, ale jeśli są używane – niech będą wyprane i wyprasowane. Najłatwiej dostarczyć żywność, dużo trudniej pozostałe rzeczy. Liczymy więc na trójki klasowe Rodziców, które pomogą w zbiórce odzieży. Od piątku 23 listopada pojawi się w sekretariacie skarbonka. Można do niej wrzucać pieniądze, które między 5 a 8 grudnia przeznaczymy na zakup tych rzeczy, których nam jeszcze brakuje. Szukamy osób chętnych do pakowania i transportu paczek.

W imieniu koordynatorów, z serdeczną pamięcią
Joanna Gorzkowska

 

POTRZEBY RODZINY:

  • żywność (herbata, kawa, cukier, konserwy mięsne, konserwy rybne, kasza, ryż, mąka, makaron, bułka tarta, płatki kukurydziane, mleko, kawa zbożowa „Inka”)
  • środki czystości (proszek do prana, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon)
  • wyposażenie mieszkania (kołdra, pościel, lodówka, węgiel, łóżko na antresoli)
  • chcielibyśmy też przygotować specjalne upominki (Ilona – fotelik na rower umożliwiający wożenie córki, Oskar – piłka Krasava, Melania – wrotki rozmiar 37, Lena – gra planszowa dla rodziny)
  • potrzebna również zimowa kurtka dla pani Ilony w rozmiarze XS (szczupła sylwetka) oraz odzież i obuwie dla dzieci (Melania - zimowa kurtka w rozmiarze 146 (szczupła sylwetka) oraz zimowe kozaki w rozmiarze 37, Oskar - zimowa kurtka w rozmiarze 146 (szczupły) oraz halowe buty w rozmiarze 36)
  • przypominamy też, że Pani Ilona chce w tym roku przystąpić do egzaminu maturalnego i można jej w tym pomóc

 

Prosimy sprawdzać listę w holu - tam wykreślamy rzeczy, które już mamy!

Uczestniczymy
w programach: