KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA im. św. Jacka w Katowicach
i II KATOLICKIE GIMNAZJUM
Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej

Sukcesy

2017

  • Ogólnopolski Konkurs Internetowy MAKS MATEMATYCZNY
    Wynik bardzo dobry uzyskali: Szymon Molitorys (I GIM), Marek Molitorys (4 KSP)
    Wynik dobry: Alicja Chojnacka (3 KSP), Kaja Jurgielska (3 KSP), Piotr Saternus (I GIM), Bartosz Kucharewicz (I GIM)

  • Drużyna w składzie: Katarzyna ŚliwińskaEwa Domagała i Marek Molitorys (4 KSP) zajęła III miejsce w XIV Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym.

  • EDI PANDA - wyróżnienia:
    Katarzyna Śliwińska (4 KSP) - przyroda
    Filip Turczyk (4 KSP) - przyroda
    Hanna Żurek (6a KSP) - chemia
    Oktawiusz Pająk (6a KSP) - matematyka, przyroda

  • Kalina Kokosza (5 KSP) doceniona i ... wyróżniona  w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Polonistyczno-Matematycznego "Baśniowa Matematyka".

  • ALBUS - laureaci:
    Maja Zielińska (5 KSP) - język angielski, język polski
    Oktawiusz Pająk (6a KSP) - język polski, matematyka
    Hanna Żurek (6a KSP) - matematyka
    Bartosz Kucharewicz (I GIM) - matematyka

    ALBUS - wyróżnienia:
    Hanna Żurek (6a KSP) - chemia, warto podkreślić, że Hania jest uczennicą klasy szóstej, ale z sukcesem wystartowała w konkursie przewidzianym dla gimnazjumsmile
    Paweł Widuchowski (5 KSP) - język angielski
    Kalina Kokosza (5 KSP) - język angielski
    Kazimierz Jurczak (5 KSP) - język polski
    Krzysztof Durski (6j KSP) - język polski
    Anna Sztwiertnia (I GIM) - matematyka
    Szymon Molitorys (I GIM) - matematyka

  • OBLICZA DIALOGU 2017 - Młody Asyż. Jesteśmy w gronie laureatów tegorocznej edycji projektu "Oblicza Dialogu", którego celem jest stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, promowania działań i postaw otwartych na inne kultury i religie, zwalczających stereotypy, skierowanych na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem.

  • FOX 2017. W tegorocznej edycji nagrodę II stopnia i wynik bardzo dobry uzyskali: Julia Wolkiewicz (3 KSP), Oktawiusz Pająk (6a KSP), Witold Mamczarski (6a KSP), Amelia Roszkowska (II GIM)

  • W Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY 2017 wynik bardzo dobry uzyskali: Alicja Chojnacka (3 KSP), Dominika Woźniczka (3 KSP), Oktawiusz Pająk (6a KSP)
    wyróżnienie: Oskar Brożyna (2a KSP), Jakub Śliwiński (2j KSP), Krzysztof Durski (6j KSP), Anna Sztwiertnia (I GIM), Piotr Saternus (I GIM)

  •  Ogólnopolski konkurs ALFIK MATEMATYCZNY
    Wynik bardzo dobry: Alicja Chojnacka (3 KSP), Piotr Saternus (I GIM), Oktawiusz Pająk (6a KSP)
    Wynik dobry uzyskał: Jakub Śliwiński (2j KSP)

  •  Oktawiusz Pająk (6a KSP) w pięknym stylu zdobył tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki.

  • Laureaci Międzywojewódzkiego Konkursu Plastycznego organizowanego w ramach Śląskiego Ekumenicznego Tygodnia Biblii:
    I miejsce: Anna Kordus (5 KSP), Witold Mamczarski (6a KSP)
    III miejsce: Nikodem Butwin (6a KSP)
    wyróżnienia: Małgorzata Szczerbowska (5 KSP), Kalina Kokosza  (5 KSP), Maja Zielińska (5 KSP), Joanna Łukaszek (4 KSP)

2016

  • Multitest - wyniki jesiennej edycji:

JĘZYK ANGIELSKI - wyróżnienia: Amelia Roszkowska (II GIM), Witold Mamczarski (6a KSP)
MATEMATYKA - wyróżnienia: Bartosz Kucharewicz (I GIM), Maria Kwiatkowska (II GIM), Oktawiusz Pająk (6a KSP)

  • Marek Molitorys (4 KSP) - 2 miejsce w finale Nudnej Matematyki.

  • Witek Mamczarski (6a KSP) otrzymał wyróżnienie w Wielkopolskim konkursie wiedzy o życiu i twórczości Wojciecha Kilara.

  • Laureatami "Konkursu na instalację i pamiętnik Skrzata Zaszybka" organizowanego w ramach projektu ekologicznego przez MDK na Koszutce i WFOŚiGW zostali: Małgosia Domagała (2A KSP); Zosia Stróż (3 KSP); Julka Wolkiewicz (3 KSP); Zosia Herok (2A KSP); Igor Gorzkowski (2A KSP); Filip Stróż (1 KSP)

  • ALBUS 2016 - wyniki

MATEMATYKA
laureaci: Klaudia Kuczmińska (III GIM), Daniel Wojciech (III GIM), Marysia Kwiatkowska (I GIM), Oktawiusz Pająk (5a KSP), Ania Sztwiertnia (6 KSP), wyróżnienia: Maja Zielińska (4 KSP), Olek Jurczak (III GIM)

JĘZYK POLSKI
wyróżnienia: Zuzanna Filingier (6 KSP), Piotr Widuchowski (6 KSP), Kuba Matuszowicz (5j KSP)

PRZYRODA
laureaci: Hania Żurek (5a KSP), Oktawiusz Pająk (5a KSP)wyróżnienia: Mikołaj Mazur (5a KSP), Otton Stanek (5a KSP), Karolina Smolarska (5a KSP), Bartek Kucharewicz (6 KSP)

JĘZYK ANGIELSKI
laureaci: Maja Zielińska (4 KSP), Małgosia Sztwiertnia (5a KSP), Kuba Chmiel (5j KSP), Ada Otlinger (5a KSP), Ania Sztwiertnia (6 KSP), Amelia Roszkowska (I GIM), Daniel Wojciech (III GIM)
wyróżnienia: Bernadeta Sulej (5a KSP), Oktawiusz Pająk (5a KSP), Hania Żurek (5a KSP), Maja Koper (5j KSP), Karolina Smolarska (5a KSP), Bartek Kucharewicz (6 KSP), Zuzanna Filingier (6 KSP), Szymon Molitorys (6 KSP), Piotr Widuchowski (6 KSP), Hubert Brożyna (I GIM), Paweł Widuchowski (4 KSP)

  • Karolina Rojek z klasy 2 KSP zajęła II miejsce, a Zosia Herok z klasy 1a KSP - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. Lalka, organizowanym przez GOKiS w Gromadce.

  • EDI PANDA 2016

JĘZYK ANGIELSKI
laureatem został Daniel Wojciech (III GIM)
wyróżnienia: Amelia Roszkowska (I GIM), Kuba Chmiel (5j KSP), Gosia Sztwiertnia (5a KSP), Bernadeta Sulej (5a KSP), Ania Sztwiertnia (6 KSP)

PRZYRODA
laureaci: Ania Jóźwiak (4 KSP), Oktawiusz Pająk (5a KSP)
wyróżnienia: Michał Chojnacki (4 KSP), Karolina Smolarska (5a KSP), Hania Żurek (5a KSP)

  •  OLIMPUSEK

Laureatki:  Ala Chojnacka (2 KSP)  z zakresu przedmiotów zintegrowanych i Karolina Rojek (2 KSP)  z języka angielskiego.

  •  Międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2016
    WYNIK BARDZO DOBRY: Oktawiusz Pająk (5a KSP)
    WYRÓŻNIENIA: Krzyś Durski (5j KSP), Marysia Kwiatkowska (I GIM), Kacper Komoniewski (II GIM)

  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego
    pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego
    w Krakowie FOX 2016
    WYNIK BARDZO DOBRY: Olek Jurczak (III GIM)
    WYNIK DOBRY: Witek Mamczarski (5a KSP)

  • Piotr Nogaj z klasy III GIM otrzymał wyróżnienie w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego" organizowanego przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Tematem tegorocznych zmagań było dzieło Mariana Konarskiego "Noc w przenośniach" z 1932 roku.

  • Drużyna klasy 2 KSP w składzie: Karolina Rojek, Staś Smyka, Kacper Tyras, zdobyła wyróżnienie w VIII Regionalnym Konkursie dla Dzieci "Bezpieczny Małolat".

  • Olek Jurczak (III GIM) w finale Miejskiego Konkursu Mistrz Matematyki 2016.

  • XIX Rejonowy Konkurs Plastyczny "Muzyka i obraz" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Tychach.

Jakub Brzęk (I GIM) zajął I miejsce, a Natalia Setkowicz (II GIM) otrzymała wyróżnienie

  • Ola Nowak (III GIM) w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie!

  • XXI Ogólnopolski Konkurs Matematycznego ALFIK MATEMATYCZNY:

Ania Sztwiertnia (6 KSP) i Daniel Wojciech (III GIM) uzyskali wynik DOBRY, a Alicja Chojnacka (2 KSP) i Bartek Kucharewicz (6 KSP) - wynik BARDZO DOBRY.

 

 


2015

  • Szymon Nowacki (II GIM) zajął III miejsce, a prace Marty Bomby (II GIM) i Natalii Kraszkiewicz (I GIM) zdobyły wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Dzieła mistrzów inspiracją dla współczesnej fotografii".

  • Anna Sztwiertnia z klasy 6 została finalistką, a Oktawiusz Pająk z klasy 5a zajął III miejsce w XXIV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Nudna matematyka".

  • Maria Kwiatkowska z klasy I GIM została stypendystką programu stypendialnego dla uczniów uzdolnionych matematycznie MISTRZOWIE MATEMATYKI finansowanego przez fundację mBanku i Śląskie Stowarzyszenie Oświatowe DELTA.

  • Krzysztof Durski (4j KSP) zajął II miejsce w konkursie fotograficznym "REPORT-A-Ż" organizowanym przez Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach

  • Szkolne konkursy związane z ogłoszeniem kościoła sanktuaryjnego w Bogucicach BAZYLIKĄ :
    Laureaci w kategorii form przestrzennych: Emilia Jurczak, Julia Wolkiewicz i Kacper Tyras z klasy I KSP. 
    Laureatką w kategorii fotografii została Marta Bomba z klasy I GIM,
    a w kategorii malarstwa - Maria Kwiatkowska z klasy VI KSP.

  • Krzysztof Durski (4j KSP) zajął I miejsce, a Marta Bomba (I GIM) i Klaudia Kodorska (I GIM) - II miejsce w konkursie na pracę multimedialną
    w VII edycji projektu Miejska Dżungla organizowanym przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice.

  •  Ogólnopolski Konkurs Internetowy Maks Matematyczny:
    Oktawiusz Pająk (4a KSP) - II miejsce 
    Krzysztof Durski (4j KSP) - IV miejsce 
    Bartosz Kucharewicz (5 KSP) - IX miejsce 
    Patryk Bodnar (5 KSP) - X miejsce

  • Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2015" zdobyli:
    Maja Zielińska (3 KSP)
    Michał Chojnacki (3 KSP)
    Oktawiusz Pająk (4a KSP)
    Krzysztof Durski (4J KSP)
    Maria Kwiatkowska (6 KSP)
    Daniel Wojciech (II GIM)
    Aleksander Jurczak (II GIM)
    Michał Czarnecki (III GIM)

  • Maria Kwiatkowska ( klasa 6 KSP ) otrzymała wyróżnienie w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ "Cztery pory roku".

  • Kaja Jurgielska ( klasa 1 KSP ) została laureatką polsko-czeskiego konkursu plastycznego organizowanego w ramach VIII Festiwalu Bajek.
  • Karolina Ryker (III GIM) została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii, a Honorata Łakomska (III GIM) - z języka francuskiego.

  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu EDI PINGWIN z języka angielskiego:
    Karolina Ryker (III GIM) - I miejsce
    Bogumiła Gręda (III GIM) i Daniel Wojciech (II GIM) - III miejsce
    Szymon Wróbel (III GIM) - V miejsce

2014

  • Karolina Rojek (1 KSP) zajęła I miejsce, a Ignacy Łuczywo (1 KSP) - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Świąteczne inspiracje bożonarodzeniowe" w kategorii - ozdoba choinkowa.
  • Klaudia Kodorska (I GIM) zajęła II miejsce w konkursie na prezentację multimedialną
    "Mój (nie)pełnosprawny brat" organizowanym przez Śląskie Kuratorium Oświaty, Komendę Miejską Policji, Urząd Miasta i Pałac Młodzieży w Katowicach w ramach kampanii społecznej "Pełnosprawne bezpieczeństwo".

  • Bogumiła Gręda (III GIM) zdobyła III nagrodę, a Honorata Łakomska (III GIM) - wyróżnienie
    w II Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii" organizowanym przez DK Bronowice z Lublina.

  • Do II etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty zakwalifikowali się:

    Maria Kwiatkowska (6 KSP) - język polski
    Michał Czarnecki (III GIM) - matematyka
    Szymon Wróbel (III GIM) - matematyka
    Julia Burzyk (III GIM) - język angielski, wiedza o społeczeństwie
    Bogumiła Gręda (III GIM) - język angielski
    Karolina Ryker (III GIM) - biologia, chemia
    Aleksandra Nowak (II GIM) - wiedza o społeczeństwie
    Honorata Łakomska (III GIM) - język francuski
  • Laureaci jesiennej edycji Multitestu:
    Hanna Żurek (4a KSP) - przyroda
    Oktawiusz Pająk (4a KSP) - przyroda i matematyka
    Karolina Ryker (III GIM) -  biologia i język angielski
    Maria Ostaszewska (III GIM) -  język angielski
    Michał Czarnecki (III GIM), Aleksander Jurczak (II GIM) - laureaci z matematyki
    Daniel Wojciech (II GIM) -  język angielski
  • Oktawiusz Pająk (4a KSP) zajął III miejsce w XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego - Nudna Matematyka.
  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkurs Języka Angielskiego "Fox 2014":
    Karolina Ryker (II GIM)  - Dyplom bardzo dobry,
    Natalia Kulczyńska (II GIM) - Dyplom dobry, 
    Magdalena Pająk (III GIM) - Dyplom dobry.
  • Krzysztof Durski  (3j KSP) uzyskał bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Wyróżnienia otrzymali: Oktawiusz Pająk (3a KSP), Piotr Widuchowski (4 KSP), Bartosz Kucharewicz (4 KSP), Anna Sztwiertnia (4 KSP), Daniel Wojciech (I GIM).
  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "ALBUS":
  • MATEMATYKA
    laureaci: 
    Bartosz Kucharewicz (4 KSP), Anna Sztwiertnia (4 KSP), Jan Jóźwiak (6 KSP), Daniel Wojciech
     
    (I GIM).

    wyróżnienia: 
    Maria Kwiatkowska 
    (5 KSP), Szymon Wróbel (II GIM), Michał Czarnecki (II GIM), Aleksander Jurczak (I GIM), Klaudia Kuczmińska ( I GIM), Albert Szymańczyk (III GIM).

    JĘZYK ANGIELSKI
    laureaci:
    Karolina Ryker (II GIM), Daniel Wojciech (I GIM), Maria Kwiatkowska (5 KSP), Kalina Wróbel
    (5 KSP), Amelia Roszkowska (5 KSP), Mikołaj Czarnota (5 KSP), Anna Sztwiertnia (4 KSP), Szymon Molitorys (4 KSP).

    wyróżnienia: 
    Julia Burzyk (II GIM), Julia Tyl (I GIM), Aleksander Jurczak (I GIM), Zuzanna Muc (5 KSP), Karol Ulman (III GIM).

  • Honorata Łakomska (II GIM) zajęła I miejsce, a Bogumiła Gręda (II GIM) - II  w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "W szkole na wesoło". 
  • Wyróżnienia w II Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim na Wiersz Prawdziwy "Ile waży słowo?": Sylwia Dziwoki (4 KSP),  Zuzanna Filingier (4 KSP), Bartosz Kucharewicz  (4 KSP), Szymon Wróbel (II GIM).
  • Michalina Krzemień (III GIM) i Wiktoria Pytlik (III GIM) zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie. 

  • Karolina Ryker (II GIM) zajęła II miejsce w XI edycji Konkursu - Dyktanda w Języku Angielskim pod patronatem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
  • Mateusz Przybysz (2 KSP) zajął czwarte miejsce w VII Śląskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Zjazdowym.
  • Wiktoria Pytlik (III GIM) i Michalina Krzemień (III GIM) w finale Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych!

  • Daniel Wojciech (I GIM) i Karolina Ryker (II GIM) zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego PINGWIN 2013.
    W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: 
    Maria Ostaszewska (II GIM) i Karol Ulman (III GIM), którzy otrzymali dyplomy wyróżnienia. 

  • Do grona DEMONSTRATORÓW NARCIARSKICH dołączyli: 
    Julia Kasprowicz (I GIM) i Piotr Nogaj (I GIM).
    I część kursu POMOCNIKA INSTRUKTORA PZN / INSTRUKTORA SITN zaliczyli:
    Magdalena Pająk (III GIM), Wiktoria Pytlik (III GIM), Norbert, Albert i Oskar Szymańczyk (III GIM).

2013

  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "MULTITEST"

MATEMATYKA
laureaci: 
Aleksander Jurczak (I GIM )
Michał Czarnecki (II GIM)
Bogdan Szymura (I GIM)
Daniel Wojciech (I GIM)

wyróżnienia: 
Bartosz Kucharewicz (4 KSP)
Maria Kwiatkowska
(5 KSP)
Anna Sztwiertnia
(4 KSP)
Jan Jóźwiak
(6 KSP)

JĘZYK ANGIELSKI
laureatka: 
Karolina Ryker (II GIM)

wyróżnienia: 
Bogumiła Gręda (II GIM)
Julia Tyl
(I GIM)
Honorata Łakomska
(II GIM)
Aleksander Jurczak
(I GIM)
Daniel Wojciech
(I GIM)

  • Katarzyna Bomba (1 KSP) zajęła I miejsce, Inga Sulej (1 KSP) - II miejsce w Międzyszkolnym świetlicowym konkursie plastycznym "Co kryją wagony? - prześwietlenie Lokomotywy Juliana Tuwima".
  • Finalistami XXII Wojewódzkiego Konkursu "Nudna Matematyka" zostali: Maria Kwiatkowska (5 KSP) i Aleksander Jurczak (I GIM).
  • Maria Kwiatkowska (5 KSP) została zakwalifikowana do udziału w programie na rzecz uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie "Młodzi Matematycy".
  • Aleksander Jurczak zajął PIERWSZE MIEJSCE w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PIKOMAT.
  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkurs Języka Angielskiego "Fox 2013":

Honorata Łakomska (I GIM) I miejsce w kategorii Ducks - Dyplom bardzo dobry
Renata Pająk (III GIM) III miejsce w kategorii Lions - Dyplom bardzo dobry
Zofia Michalska (III GIM) kategoria Lions - Dyplom dobry
Agata Jurczak (III GIM) kategoria Lions - Dyplom dobry
Julia Dryps (6 KSP) kategoria Bunnies - Dyplom dobry
Bartosz Kucharewicz (3 KSP) kategoria Kittens - Dyplom dobry
Antoni Bartnik (4 KSP) kategoria Kittens - Dyplom dobry

  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "EDI - PANDA 2013":

MATEMATYKA
laureaci: Szymon Karwat III GIM, Marcin Dudek III GIM, Zofia Michalska III GIM.

wyróżnienia: Rafał Ogrodnik III GIM, Agata Jurczak III GIM, Renata Pająk III GIM.

JĘZYK ANGIELSKI
laureatka: 
Zofia Michalska III GIM.

wyróżnienia: Marta Michnik III GIM, Renata Pająk III GIM, Julia Brodziak III GIM, Agata Jurczak III GIM, Paulina Brodziak III GIM.

PRZYRODA
laureat: 
Mikołaj Czarnota 4 KSP.

wyróżnienie: Daniel Wojciech 6 KSP.

JĘZYK POLSKI
wyróżnienia: Michalina Krzemień II GIM, Renata Pająk III GIM

  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "ALBUS 2013":

JĘZYK ANGIELSKI
laureaci: Daniel Wojciech 6 KSP, Bogumiła Gręda I GIM, Szymon Wróbel I GIM, Renata Pająk III GIM, Zofia Michalska III GIM.

wyróżnienia: Wojciech Bronicki I GIM, Karol Ulman II GIM, Marta Michnik III GIM, Amelia Roszkowska 4 KSP, Julia Dryps 6 KSP, Julia Tyl 6 KSP, Magdalena Pająk II GIM.

JĘZYK POLSKI
laureatka: Michalina Krzemień II GIM.

MATEMATYKA
laureaci: Maria Kwiatkowska 4 KSP, Aleksander Jurczak 6 KSP, Daniel Wojciech 6 KSP.

wyróżnienia: Michał Czarnecki I GIM, Rafał Ogrodnik III GIM, Marcin Dudek III GIM, Zofia Michalska III GIM, Klaudia Kuczmińska 6 KSP, Bogdan Szymura 6 KSP.

 

  • Międzynarodowy Konkurs "Matematyczny KANGUR 2013"

wynik bardzo dobry:

Krzysztof Durski 2J KSP

wyróżnienia:

Oktawiusz Pająk  2A KSP
Maria Kwiatkowska  4 KSP
Bartosz Kucharewicz  3 KSP
Aleksander Jurczak  6 KSP
Daniel Wojciech  6 KSP
Wojciech Bronicki  I GIM
Wiktor Głuszek  III GIM

  • W VII Miejskim Konkursie Matematycznym Aleksander Jurczak zajął I miejsce, a Daniel Wojciech - II miejsce.
  • Olek Jurczak  (6 KSP) został laureatem Małej Olimpiady Matematycznej.
  • LAUREACI Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty w roku szkolnym 2012/2013:

JĘZYK POLSKI - Renata Pająk 

JĘZYK NIEMIECKI - Renata Pająk

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE - Julia Brodziak, Klaudia Sulej

  • Zuzanna Łabuda (4 KSP) zajęła II miejsce w XV Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży 2013.
  • Daniel Wojciech (6 KSP) zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Super Matematyk".
  • Aleksander Jurczak  zakwalifikował się do III etapu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PIKOMAT uzyskując drugi wynik w kategorii klas szóstych.
  • Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2012/2013:

JĘZYK POLSKI - Agata Jurczak, Klaudia Sulej

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE - Marta Michnik

BIOLOGIA - Anna Wrótniak, Magdalena Pająk, Paulina Brodziak

CHEMIA - Renata Pająk

  • KURSY NARCIARSKIE SITN-PZN

Grono DEMONSTRATORÓW NARCIARSKICH powiększyło się o: braci - Oskara, Norberta i Alberta Szymańczyków, Jakuba Karwata, Wiktorię Pytlik, Magdalenę Pająk i Bartosza Błaszczyka.
Kurs kwalifikacyjny uprawniający do wstępu na kurs Pomocnika Instruktora SITN-PZN zaliczyli w tym roku:
Julia Brodziak, Agata Jurczak, Zofia Michalska, Renata Pająk, Wiktor Głuszek i Szymon Karwat
.

 


2012

  • MULTITEST 2012

LAUREACI: Daniel Wojciech (język angielski), Marta Michnik (język angielski), Wojtek Bronicki (matematyka).

WYRÓŻNIENIA: Szymon Wróbel (język angielski), Renia Pająk (język angielski), Marysia Kwiatkowska (język angielski), Zosia Michalska (język angielski), Basia Janiszewska (język angielski), Julia Dryps (język angielski), Michał Czarnecki (matematyka), Renia Pająk (matematyka), Olek Jurczak (matematyka).

  • Krzyś Durski (2j KSP) został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego.
  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "ALBUS 2012":

JĘZYK ANGIELSKI

Dyplom laureata: Karol Ulman, Miłosz Filingier, Renata Pająk.
Dyplom wyróżnienia: Magda Pająk, Rafał Śliwa, Kuba Mateusiak, Tomek Knyć, Stefan Witkowski, Weronika Kosińska, Karolina Porębska, Honorata Łakomska.

JĘZYK POLSKI

Dyplom laureata: Michalina Krzemień

PRZYRODA

Dyplom wyróżnienia: Daniel Wojciech, Julia Dryps.

  • Międzynarodowy Konkurs "Matematyczny KANGUR 2012":

Szkoła Podstawowa

Bartek Kucharewicz - wyróżnienie
Marysia Kwiatkowska - wyróżnienie
Olek Jurczak - wyróżnienie

Gimnazjum

Tomek Knyć - wyróżnienie

  • W konkursie FOX 2012 Renia Pająk (II GIM) zdobyła nagrodę II stopnia.
  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "PANDA 2012":

JĘZYK ANGIELSKI

Marta Michnik
Michał Bobrzyński
Miłosz Filinger

CHEMIA

Tomek Knyć

MATEMATYKA

Tomek Knyć

  • Olek Jurczak, Daniel Wojciech, Jacek Wysoczański zajęli II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Zostań Mistrzem".
  • Drużyna II Katolickiego Gimnazjum w składzie: Albert Szymańczyk, Norbert Szymańczyk, Oskar Szymańczyk, Tomek Knyć, Stefan Witkowski, Rafał Śliwa, Staszek Bartoszek zajęła I miejsce w Turnieju Piłkarskim Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej.
  • Kuba Domogała zajął II miejsce a Olek Jurczak III miejsce w Miejskim Konkursie Matematycznym.
  • Tegoroczni Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty:

matematyka :

Dominik Florencki (III GIM)
Tomek Knyć (III GIM)

język angielski :

Renia Pająk (klasa II GIM)

biologia :

Renia Pająk (II GIM)
Asia Pilarska (III GIM)

chemia :

Tomek Knyć (III GIM)

WOS :

Weronika Łakomska ( III GIM)
Kuba Mateusiak (III GIM)

  • XI WOJEWÓDZKI KONKURS BIBLIJNY, wyniki 2 etapu (powiatowego):

I miejsce Renia Pająk
III miejse Agata Jurczak
III miejse Michalina Krzemień

  • Daniel Wojciech (5 KSP) zwyciężył w konkursie matematycznym "Super Matematyk".
  • Ania Wrótniak (I GIM) zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "LITERACKI SMS - POEZJA i PROZA" zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu.
  • Wyniki konkursu Multitest: 

język angielski, laureaci:

Michał Bobrzyński (III GIM) - 3 miejsce
Renia Pająk (II GIM)
Marta Michnik (II GIM)
Rafał Śliwa (III GIM)
Tomasz Knyć (III GIM)
Miłosz Filinger (III GIM)

wyróżnienia:

Agata Jurczak (II GIM)
Karol Brodziak (II GIM)

język niemiecki, laureaci:

Rafał Śliwa (III GIM)
Agata Jurczak (II GIM)
Renia Pająk (II GIM)

matematyka, laureaci:

Tomek Knyć (III GIM) - 4 miejsce
Michalina Krzemień (I GIM)

wyróżnienia:

Magda Pająk (I GIM)
Dominik Florencki (III GIM)

 


2011

  • Ala Brandt (3 KSP) zdobyła wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Plastycznym pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach i Prezydenta M.Katowice "Czym jest talent?"
  • Marysia Kwiatkowska (2 KSP) otrzymała wyróżnienie w konkursie "List do nieba" organizowanym przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego.
  • Reprezentacja szkoły w składzie: Albert Szymańczyk, Norbert Szymańczyk, Oskar Szymańczyk, Staś Bartoszek, Kuba Karwat, Michał Skórski, Bartek Błaszczyk, Krzyś Cel, Jacek Wysoczański zajęła II miejsce w turnieju piłkarskim "Gra dla Jedności".
  • Piotrek Wrótniak (III GIM) zajął III miejsce w Miejskim Konkursie Matematycznym GIMAS.
  • Ania Sztwiertnia  (1 KSP) zdobyła wyróżnienie w Miejskim Konkursie "Pięknie piszę".
  • Bartek Kucharewicz (1 KSP) zdobył wyróżnienie w IX Miejskim Konkursie "Już pięknie czytam".
  • Victoria H. (III GIM) została wyróżniona w X Otwartym Konkursie Literackim "GNIEWIŃSKIE PIÓRO".
  • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO "PANDA" 2011

J.ANGIELSKI - LAUREACI:

Renia Pająk (3 miejsce)
Marta Michnik ( 5 miejsce)
Marcin Knyć (3 miejsce)
Wojtek Figiel (5 miejsce)

WYRÓŻNIENIA:

Maciek Ogonowski ( 7 miejsce)
Klaudia Sulej ( 9 miejsce)
Zosia Michalska ( 6 miejsce)
Paulina Brodziak ( 5 miejsce)

CHEMIA:

Artur Parys ( wyróżnienie 7 miejsce)

  • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2011

wynik bardzo dobry:

Renia Pająk 3 miejsce w regionie
Marta Michnik 6 miejsce w regionie
Marcin Knyć 6 miejsce w regionie

wynik dobry:

Tomek Modrzejewski
Rafał Śliwa
Malwina Michnik
Basia Janiszewska

  • Marcin Knyć  (6 KSP) finalistą Małej Olimpiady Matematycznej.
  • Piotrek Wrótniak (III GIM) zakwalifikował się do drugiego (międzywojewódzkiego) etapu Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Zawody odbyły się w Krakowie. Zadania kodował w języku C++. 
  • Tegorocznymi Laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach zostali:

Kasia Zakrzewska - biologia
Malwina Michnik - język francuski
Artur Parys - chemia

  • Patrol BIRKUTY w składzie: Paulina Brodziak, Agata Jurczak, Renia Pająk, Marta Michnik, Zosia Michalska, Klaudia Sulej, Dominika Piwek, Piotr Król zajął I miejsce na swojej trasie rajdowej na 41 Ogólnopolskim Rajdzie Arsenał.
  • Daria Szymura, Renia Pająk i Rafał Śliwa zostali finalistami I Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego w Czterech Językach.

2010

  • VII Międzyszkolny Turniej Jednego Wiersza - WYNIKI

kategoria - szkoły podstawowe ( laureaci ):

Wiktoria Pytlik
Martyna Konobrocka
Emilia Fagas
wyróżnienia: Iza Kempa, Oskar Szymańczyk

kategoria - gimnazja ( laureaci ):

Weronika Kosińska
Zosia Michalska
wyróżnienie: Marta Michnik

  • Piotrek W. (III GIM) zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym.
  • Gosia Król i Igor Zych (III GIM) zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego.
  • Szymon Karwat (I GIM)  wywalczył trzy medale na Mistrzostwach Świata w Sztukach Walki :

I miejsce w DUO-SYSTEM
II miejsce w JU-Jiitsu
III miejsce w Kata

  • Nasza reprezentacja w składzie: Tomek Knyć, Piotrek Wrótniak, Kuba Bronicki, Wiktor Głuszek, Karol Brodziak, Oskar Słupek, Marcin Dudek, Piotrek Ostaszewski, Szymon Karwat, Igor Zych i Maciek Ogonowski brała udział w I Międzygminnym Turnieju Objazdowej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Zarządu MOSiR w Zabrzu i zajęła II miejsce w kategorii 12-16 lat.
  • Sztafeta Katolickiej Szkoły Podstawowej zajęła III miejsce w Katowickim Festiwalu Biegowym organizowanym w ramach Jubileuszu Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
  • Kasia Zakrzewska i Malwina Michnik (II GIM) zajęły II miejsce w konkursie organizowanym przez Instytut Francuski w Krakowie na pracę "Les animaux fantastiques".
  • Reprezentacja Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Szymon Karwat(kapitan), Franek Szymura, Wiktor Głuszek, Marcin Dudek, Albert Szymańczyk, Norbert Szymańczyk, Oskar Szymańczyk, Michał Skórski, Kurt Sulej, Bartek Błaszczyk zajęła II miejsce w Miejskim Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez wełnowieckich sympatyków klubu GKS Katowice i Urząd Miasta Katowice.
  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "FOX 2010"

Wynik bardzo dobry (nagroda II stopnia): Michał Bobrzyński, Karol Brodziak, Renia Pająk, Rafał Śliwa.

Wynik dobry: Agata Jurczak, Nina Kempa, Marcin Knyć, Piotr Król, Zosia Michalska, Marta Michnik, Maciek Ogonowski, Dominika Skrabaka, Piotr Wrótniak.

  • Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty:

j.polski : Ania Dziuba (III GIM)
matematyka : Wojtek Waniek (III GIM)
biologia : Małgosia Król (II GIM)
fizyka : Wojtek Waniek (III GIM)

  • Wojtek Waniek (III GIM) został laureatem V Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.
  • Gosia Król i Artur Parys weszli do finału XI Regionalnego Konkursu Drużynowego dla uczniów I i II klas gimnazjum "DUETY CHEMICZNE".
  • Artur Parys (II GIM) został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
  • Dominik Florencki zakwalifikował się do drugiego etapu IV Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "POLLOGIA" dla uczniów z gimnazjum.
  • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Pingwin 2009"

LAUREACI KONKURSU J.ANGIELSKIEGO: 5 miejsce - Marta Michnik i Marcin Knyć.

LAUREAT KONKURSU MATEMATYCZNEGO: 3 miejsce - Tomek Knyć.


2009

  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego MULTITEST 2009:

Język angielski
LAUREACI:

Renia Pająk - II miejsce
Zosia Michalska - VII miejsce
Karolina Porębska -VIII miejsce
Marta Michnik - IX miejsce
Szymon Wróbel - IX miejsce
Honorata Łakomska - X miejsce

WYRÓŻNIENIA:

Miłosz Filingier
Rafał Śliwa
Malwina Michnik
Piotr Wywiał
Piotr Wrótniak
Kasia Zakrzewska
Magda Mol
Dominika Skrabaka
Marcin Mol
Wiktor Głuszek
Marta Kasuska

Chemia

LAUREAT: Artur Parys (II GIM) - V miejsce

  • VI edycja Międzyszkolnego Turnieju Jednego Wiersza: Zosia Michalska (6 KSP) - II miejsce.

WYRÓŻNIENIA:

Gosia Król (II GIM)
Hania Gelner (6 KSP)
Marta Michnik (6 KSP)

  • Małgosia Król (II GIM)zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym.
  • Drużyna w składzie:Paulina Jurgielska, Greta Sulej i Jakub Kędzior zajęła I miejsce w Turnieju Objazdowej Szkółki Piłkarskiej.
  • Artur Parys (II GIM) został finalistą XXI Regionalnego Konkursu "Młody Chemik".
  • Małgosia Król (II GIM) zajęła II miejsce, a Wiktoria Pytlik (5 KSP) otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim dla szkół podstawowych i gimnazjów. Ich wiersze znalazły się w VI tomie Antologii Poezji Dziecięcej.
  • Zastęp BIRKUTY w składzie: Michał Kamiński, Michał Gajda, Marek Korczak, Łukasz Marczyk, Krzysiek Windyś, Adam Szczygieł i Wojtek Pawęzowski zajął I miejsce w konkursie organizowanym przez Radę Porozumienia o Współpracy Organizacji Harcerskich i Kombatanckich "Szukamy śladów wojny". Ich praca: 'Walka, życie codzienne, konspiracja i "wyzwolenie" miasta Katowice w latach 1939-1945' została nagrodzona tygodniowym pobytem w Warszawie i uczestnictwem w obchodach 70-lecia Szarych Szeregów.
  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "ALBUS 2009":

CHEMIA

I miejsce - Artur Parys

JĘZYK POLSKI

VII miejsce - Zosia Michalska
IX miejsce - Marcin Knyć

MATEMATYKA

III miejsce - Wojtek Waniek
V miejsce - Piotrek Wrótniak
VI miejsce - Tomek Knyć

JĘZYK ANGIELSKI

I miejsce - Malwina Michnik , Tomek Knyć , Renia Pająk
IV miejsce - Piotrek Ostaszewski , Kamila Jabłońska
V miejsce - Dominika Skrabaka , Matausz Giełzak , Zosia Michalska,Nina Kempa , Kasia Zakrzewska , Marta Michnik
VII miejsce - Piotrek Wywiał
VIII miejsce - Daria Szymura , Rafał Śliwa
IX miejsce - Marta Krasuska , Gosia Król , Julia Brodziak
X miejsce - Agata Jurczak , Judyta Maciejiczek

  • Teatr BEDZIE TEGO otrzymał wyróżnienie za ciekawy scenariusz na XV Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce Leszczynach.
  • Międzynarodowy Konkurs "Matematyczny KANGUR 2009":

Wojtek Bronicki - 14 miejsce (nagroda II stopnia)
Marcin Knyć - 11 miejsce (nagroda II stopnia)
Renia Pająk - 14 miejsce (nagroda II stopnia)
Tomek Knyć - 23 miejsce (nagroda II stopnia)
Michał Bobrzyński - 28 miejsce (nagroda II stopnia)
Piotrek Wywiał - 11 miejsce (nagroda II stopnia)
Wojtek Waniek - 9 miejsce (nagroda II stopnia)
Maciek Ogórek - 19 miejsce (nagroda II stopnia)

  • Gosia Król (I GIM) została laureatką XIX Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Dzieci i Młodzieży "Kacze Pióro".
  • Karolina Guzy (III GIM) została laureatką IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "To co ważne" pod patronatem ks.prof. J.Szymika.
  • Artur Parys (I GIM) zajął 7 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Chemii.
  • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego "Panda 2009":

I miejsce : Marcin Knyć (4 KSP)
III miejsce : Renia Pająk (5 KSP) Zosia Michalska (5 KSP)
V miejsce : Marta Krasuska (II GIM), Marta Michnik (5 KSP)
w pierwszej dziesiątce (wyróżnienia) znaleźli się: Dominika Skrabaka , Marteusz Giełzak , Daria Szymura , Małgosia Król , Dominik Majer , Agata Jurczak.

  • Kasia Zakrzewska (I GIM) została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Biologii OLIMPUS 2009.
  • Renia Pająk (5 KSP) i Marcin Knyć (4 KSP) zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego "MIX" organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.
  • Nasi harcerze zajęli I miejsce wśród patroli harcerskich na 39 Ogólnopolskim Rajdzie ARSENAŁ.
  • Wojtek Waniek (II GIM) zajął I miejsce w konkursie matematyczno-ekonomicznym "W świecie pieniądza" organizowanym przez NBP.
  • Wojtek Waniek (II GIM) został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
  • Maciek Ogórek (III GIM) został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
  • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego"SEZAM" organizowany prez Szkolną Akademię Wiedzy:

I miejsce - Marcin Knyć i Marta Michnik
III miejsce - Zosia Michalska i Renia Pająk (w konkursie wzięło udział 1803 uczniów z całej Polski)
Za miejsca w pierwszej piętnastce dyplomy wyróżnienia otrzymali: Paweł Więckowiak , Marcin Mol , Agata Jurczak , Rafał Śliwa , Klaudia Sulej , Hania Gelner , Krysia Cel , Wiktor Głuszek , Miłosz Filinger , Dominik Majer , Michał Bobrzyński.

  • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Pingwin 2008"

LAUREACI KONKURSU J.ANGIELSKIEGO

Szkoła Podstawowa:

4 miejsce - Marcin Knyć
5 miejsce - Zosia Michalska

Gimnazjum:

1 miejsce - Kuba Saniternik
3 miejsce - Karolina Guzy i Dominika Mazurek
5 miejsce - Dominika Skrabaka i Marta Krasuska

LAUREATKA KONKURSU J.NIEMIECKIEGO: 5 miejsce - Renia Pająk

  • Maciek Ogórek (fizyka) i Wojtek Waniek (matematyka) dotarli do finału Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty.

2008

  • Julka Grymowicz (6 KSP) zajęła III miejsce w Międzyszkolnym konkursie "Father Christmas in my eyes".
  • Renia Pająk i Marcin Knyć zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego MULTITEST 2008. W pierwszej piętnastce znaleźli się także: Hania Gelner, Agata Jurczak, Zosia Michalska, Ojumergen Amarbayar, Dominik Majer i Mateusz Giełzak.
  • Laureaci V edycji Turnieju Jednego Wiersza.

kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce Liliana Szala (4 KSP)
wyróżnienia: Wiktoria Pytlik (4 KSP), Hania Gelner (5 KSP)

kategoria gimnazja:

II miejsce Kasia Musiałkiewicz (II GIM )
III miejsce Marcin Pytlik (II GIM)

  • Gosia Król (I GIM) i Ola Macura (6 KSP) zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego.
  • Renia Pająk, została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik 2008" organizowanym przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
  • Konkurs matematyczny KANGUR 2008:

Maciek Ogórek - nagroda II stopnia
Wojtek Waniek - nagroda II stopnia
Marcin Knyć - nagroda II stopnia
Renia Pająk - nagroda II stopnia
Kuba Bronicki - nagroda II stopnia

  • Wojtek Waniek (I GIM), Wiktor Florencki (I GIM), Marcin Pytlik (I GIM) i Ania Sroczyńska (III GIM) zostali laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Biologii OLIMPUS 2007/2008.
  • Maciek Ogórek (II GIM) i Wojtek Waniek (I GIM) zostali laureatami Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego LWIĄTKO 2008.
  • Marta Krasuska (I GIM) , Oskar Pierończyk i Piotr Kowarski (III GIM) zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Na konkurs nadesłano 2500 prac z całej Polski, a jednym z jurorów był Grzegorz Kasdepke.
  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "FOX 2008"

Wynik bardzo dobry (nagroda II stopnia):

Dominik Majer (5 KSP)
Rafał Śliwa (5 KSP)
Oskar Pierończyk (III GIM)
Karolina Guzy (II GIM)

Wynik dobry:

Kuba Mateusiak (5 KSP)
Stefan Witkowski (5 KSP)
Marta Krususka (I GIM)
Marcin Knyć (3 KSP)
Zosia Michalska (4 KSP)
Marta Michnik (4 KSP)
Małgosia Król (6 KSP)
Daria Szymura (6 KSP)
Zuzia Rogala (6 KSP)
Malwina Michnik (6 KSP)
Bartek Bobrzyński (III GIM )

  • Victoria H. (6 KSP) została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
  • Wojtek Waniek (I GIM) zajął I miejsce w Konkursie Matematyczno-Ekonomicznym "W świecie pieniądza."
  • Oskar Pierończyk i Grzegorz Górkiewicz (III GIM) zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Języka angielskiego organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
  • Kuba Saniternik (II GIM) zajął II miejsce w kategorii piosenki aktorskiej w ramach Spotkań Teatrów Jednego Aktora i Piosenki Aktorskiej.
  • Małgosia Król zajęła I miejsce, Zuzia Rogala i Szymon Brodziak - II, a Daria Szymura - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Orły-Stypendiada 2007".
  • Bartek Bobrzyński (III GIM) zajął I miejsce w Mistrzostwach Śląska Szkół Niepublicznych w narciarstwie alpejskim.
  • Opracowany przez Mateusza Giełzaka i Marcina Pytlika (I GIM) projekt został nagrodzony w ramach Ogólnopolskiego Programu Grantowego "Szkoła bez przemocy".
  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego SEZAM: IV miejsce (j. angielski) Oskar Pierończyk (III GIM), IV miejsce (matematyka) Wojtek Waniek (I GIM) i Maciek Ogórek (II GIM).
  • Weronika Łakomska (5 KSP) otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Projekt graficzny plakatu - sprzątanie świata" organizowanym przez Urząd Miejski Katowic.

2007

  • Nasi w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego - Multitest:

    na 1278 startujących:
    I miejsce - Renia Pająk
    III miejsce - Zosia Michalska

    na 1744 startujących:
    V miejsce - Oskar Pierończyk

    na 2171 startujących:
    V miejsce - Tomek Knyć

  • Zuza Dziadul (III GIM) i Dominika Mazurek (II GIM) zostały laureatkami Konkursu Literackiego dla gimnazjalistów "Mam pomysł na życie".
  • IV edycja Międzyszkolnego Turnieju Jednego Wiersza zakończyła się naszym sukcesem!

w kategorii szkół podstawowych zdobyliśmy:
I miejsce - Gosia Król (6 KSP)
III miejsce - Victoria H. (6 KSP)

w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce Krzysiek Windyś (III GIM)
II miejsce - Zuzanna Dziadul (III GIM)                                                                                                                                                                                       

  • Szkolny Teatr Niezależny zdobył Grand Prix w kategorii TEATR na Festiwalu Kultury Absurdalnej "ABSURDALIA 2007".
  • Daria Szymura zajęła I miejsce, Victoria III, a Gosia Król IV miejsce w XII Konkursie wiedzy Biblijnej "Abyś mógł się przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono".
  • Ola Macura (5 KSP) zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim.
  • Kuba Saniternik (II GIM) zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej.
  • Julia Dryps (1 KSP) zdobyła nagrodę w IV Ogólnopolskim Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej "Piękna jest moja ojczyzna".
  • Grzegorz Górkiewicz (III GIM) został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Sacrum w poezji" organizowanego przez Ośrodek Kultury w Preczowie.
  • 17 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Międzynarodowego Egzaminu Języka Angielskiego "London Tests of English".
    Wszyscy uzyskali wyniki powyżej 80 punktów (na 100 możliwych). Dziesięć osób uzyskało wynik w przedziale od 90 do 100. Najlepszy wynik - Marta Michnik 99 punktów!
  • Miejsca naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2007":

Nagroda I Stopnia - Maciek Ogórek
Nagrody II stopnia - Wojtek Waniek, Tomek Knyć, Nina Kempa, Kuba Bronicki.

  • Maciek Ogórek został finalistą Konkursu "VI Przygoda z Matematyką".
  • Andrzej Sroślak (III GIM) otrzymał wyróżnienie w XIII Edycji Konkursu "Ocalić od zapomnienia".
  • Szymon Karwat (3 KSP) zajął I i II miejsce w Mistrzostwach Świata w Ju-jitsu w Niemczech (IMAF World Open Championships) w kategorii 6-12 lat.
  • Dominika Skrabaka i Wojtek Waniek (6 KSP) zajęli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Najlepszy Matematyk".
  • Michał Kamiński (III GIM) otrzymał I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Literackim "To co ważne..." pod patronatem ks. Jerzego Szymika.
  • Kuba Mateusiak (4 KSP) zdobył I Nagrodę na XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży "Kacze Pióro".
  • "Teatr Niezależny" zdobył II nagrodę na XIII Dziecięcym Festiwalu Teatralnym.
  • Najlepsi w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego - "FOX 2007":

Nagroda I stopnia: Dominika Skrabaka, Kuba Saniternik
Nagroda II stopnia: Rafał Śliwa, Malwinka Michnik, Konrad Wazl, Magda Mol, Oskar Pierończyk.

  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego organizowanego przez Dworek Białoprądnicki w Krakowie:

Emil Dziuba - nagroda specjalna
Krysia Sobecka - II nagroda
Michał Kamiński - III nagroda

  • Rafał Śliwa, Dominika Mazurek, Kuba Saniternik i Piotr Kowarski zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego MIX organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.
  • Michał Kamiński został laureatem XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego.
  • Nasi harcerze (Patrol Birkuty) zajęli I miejsce w kategorii patroli starszoharcerskich podczas XXXVII Rajdu Arsenał.
  • Wojtek Waniek (6 KSP) został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego.
  • Szkolny Teatr Niezależny został laureatem VIII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych.
  • Drużyna Katolickiej Szkoły Podstawowej zajęła III miejsce, a II Katolickie Gimnazjum - II miejsce w V Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim.
  • Nasza szkoła zajęła II miejsce w IV Mistrzostwach Szkół Niepublicznych w Narciarstwie Alpejskim. Wyniki indywidualne: Mateusz Giełzak - I miejsce, Zuzanna Rogala - II miejsce,  Piotrek Ostaszewski - II miejsce, Michał Bobrzyński - III miejsce.
  • Drużyna w składzie: Dominika Skrabaka i Wojtek Waniek (6 KSP) zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Matematyka na szóstkę".

2006

  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Multitest": I miejsce - Rafał Śliwa (4 KSP), II miejsca - Kaja Czubała (4 KSP) i Dominik Majer (4 KSP), IV miejsca - Zuzia Rogala (5 KSP) i Stefan Witkowski (4 KSP).
  • Zuza Dziadul (III GIM) zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Świąteczne opowiadanie". Praca Karoliny Bończyk otrzymała wyróżnienie.
  • Laureaci IV edycji Ogólnopolskiego konkursu na pracę pisemną dla gimnazjalistów "Mam pomysł na życie":
    Krysia Sobecka - wyróżnienie
    Emil Dziuba - I nagroda
  • Krysia Sobecka zajęła I miejsce, a Michał Kamiński - III w Międzyszkolnym Turnieju Jednego Wiersza. Wyróżnienia przyznano: Małgosi Król (5 KSP), Rafałowi Śliwie (4 KSP) i Sharon Matusik (III GIM).
  • Maciek Ogórek (I GIM) zajął III miejsce w XV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Nudna Matematyka".
  • Kuba Saniternik (I GIM) zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej.
  • Wojtek Waniek (6 KSP), Kuba Saniternik (I GIM) i Maciek Ogórek (I GIM) zakwalifikowali się do półfinału XV Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Nudna Matematyka".
  • Zuza Dziadul zdobyła I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Stolica" w kategorii prozy za opowiadanie "Wiadoma rzecz".
  • Reprezentacja szkoły w składzie: Maciek Ogonowski (4 KSP), Kasia Pyrtek (6 KSP), Marcin Mol (1 KSP), Jędrek Rabsztyn (5 KSP) zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym.
  • Olek Klimek (III GIIM) został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Przygoda z kosmitą - obcy są wśród nas". Tekst Małgosi Stachowicz( III GIM.) został przyjęty do druku.
  • Małgosia Stachowicz (III GIM) otrzymała I nagrodę w XVI Ogólnopolskim Konkursie Poezji Młodych "Nadzieja 2006".
  • Marysia Kruczak zajęła I miejsce, a Kasia Pyrtek - II, w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym klas VI.
  • Olek Klimek, Irena Dąbrowska, Damian Skrabaka, Krzysiek Windyś, Grzesiek Górkiewicz, Wojtek Pawęzowski i Paweł Pełka zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Eko-planeta", indywidualna praca Ani Sroczyńskiej otrzymała wyróżnienie.
  • Zuza Dziadul (I GIM) została finalistką i otrzymała nagrodę specjalną w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Ania XXI wieku" organizowanym przez Wydawnictwo Literackie.
  • Najlepsi w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego - "FOX 2006":
    Mateusz Giełzak (5 KSP) - 5 miejsce w regionie na 843 uczestników
    Dominika Skrabaka (5 KSP) - 8 miejsce w regionie na 843 uczestników
    Oskar Pierończyk (I GIM) - 8 miejsce w regionie na 1256 uczestników
    Magdalena Ogórek (II GIM)) - 10 miejsce w regionie na 1256 uczestników.
  • Irenka Dąbrowska (język polski) i Olek Klimek (matematyka) z klasy III GIM zostali finalistami tegorocznych wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
  • Zuzia Rogala (4 KSP) zajęła III miejsce w slalomie gigancie rozgrywanym w ramach III Mistrzostw Śląska Szkół Niepublicznych w Narciarstwie Alpejskim.
  • Maciek Ogórek (6 KSP) został Laureatem Małej Olimpiady Matematycznej 2006.
  • Dwie drużny reprezentujące naszą szkołę zajęły I i III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Matematyka na szóstkę". Drużyna zwycięska: Ania Czuba, Marysia Kruczak, Kasia Pyrtek, Dominika Mazurek. III miejsce: Ola Chrószcz, Kamil Dzięciątkowski, Kuba Saniternik, Maciek Ogórek.

2005

  • II edycja Międzyszkolnego Turnieju Jednego Wiersza. Kategoria szkoły podstawowe: I miejsce Marta Krasuska (5 KSP), III miejsce Małgorzata Król (4 KSP). Kategoria gimnazja: I miejsce Krystyna Sobecka (II GIM), II miejsce Michał Kamiński (II GIM), III miejsce Małgorzata Stachowicz (III GIM).
  • Irena Dąbrowska (III GIM) otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie plastyczno - literackim "Jan Paweł II - przyjaciel dzieci".
  • Krystyna Cel (2 KSP) zajęła I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Mój różaniec".
  • Małgorzata Stachowicz (III GIM) otrzymała wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Ja i mój świat" za humorystyczno-ironiczną opowieść o świecie (na konkurs nadesłano ponad 11.000 prac z całej Polski).
  • Agnieszka Jarosińska zdobyła I miejsce w województwie, III w Polsce i VII w Europie na 160 tysięcy startujących uczniów w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego "The BIG CHALLENGE 2005".
  • Kamil Dzięciątkowski, Maciej Ogórek i Jakub Saniternik zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie matematycznym "Zostań mistrzem".
  • Daria Szymura (3 KSP)zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej.
  • Drużyna naszej szkoły zdobyła II miejsce w II Mistrzostwach Szachowych Szkół Niepublicznych Śląska.
  • Agnieszka Jarosińska zdobyła I miejsce w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego klas szóstych.
  • Wyniki V edycji Konkursu Języka Angielskiego FOX 2005:  Robert Nyga (III GIM) - nagroda I stopnia (maksymalna liczba punktów w swojej grupie wiekowej), Anna Jarosz (III GIM) - nagroda III stopnia, Aleksander Klimek (II GiM) - nagroda III stopnia.
  • Anna Jarosz (III GIM) otrzymała wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Międzyrzeckie Stowarzyszenie Teatralne.
  • Daria Szymura i Zuzanna Rogala  (3 KSP) zdobyły I miejsce w w Międzyszkolnym Konkursie dla klas trzecich "Ortografia i matematyka na wesoło".
  • Daria Szymura i Zuzanna Rogala  (3 KSP) zdobyły tytuł WICEMISTRZA ORTOGRAFII w XII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, a dodatkowo Daria zdobyła tytuł MISTRZA DYKTANDA.

2004

  • Agata Czubała  (III GIM) zdobyła nagrodę główną w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Mam pomysł na życie".
  • Jakub Saniternik (5 KSP) zakwalifikował się do finału XI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
  • Reprezentacja naszego gimnazjum ( Karolina Bończyk, Magda Ogórek, Damian Skrabaka ) zajęła II miejsce w Międzyszkolnym konkursie literacko - plastycznym związanym z twórczością ks. Jana Twardowskiego "Bracia nasi najmniejsi". Praca plastyczna Małgosi Stachowicz zajęła miejsce III.
  • Anna Jarosz (III GIM) zajęła III miejsce w Wojewódzkim konkursie literackim "Jesienne ogrody literackie".
  • Małgorzata Król (3 KSP) zajęła I miejsce w "Turnieju Jednego Wiersza" zorganizowanym przez Teatr Cogitatur z Katowic.

powrót na do najnowszych sukcesów


Uczestniczymy
w programach: