KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA im. św. Jacka w Katowicach
i II KATOLICKIE GIMNAZJUM
Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej

2007

  • Nasi w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego - Multitest:

    na 1278 startujących:
    I miejsce - Renia Pająk
    III miejsce - Zosia Michalska

    na 1744 startujących:
    V miejsce - Oskar Pierończyk

    na 2171 startujących:
    V miejsce - Tomek Knyć

  • Zuza Dziadul (III GIM) i Dominika Mazurek (II GIM) zostały laureatkami Konkursu Literackiego dla gimnazjalistów "Mam pomysł na życie".
  • IV edycja Międzyszkolnego Turnieju Jednego Wiersza zakończyła się naszym sukcesem!

w kategorii szkół podstawowych zdobyliśmy:
I miejsce - Gosia Król (6 KSP)
III miejsce - Victoria H. (6 KSP)

w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce Krzysiek Windyś (III GIM)
II miejsce - Zuzanna Dziadul (III GIM)                                                                                                                                                                                       

  • Szkolny Teatr Niezależny zdobył Grand Prix w kategorii TEATR na Festiwalu Kultury Absurdalnej "ABSURDALIA 2007".
  • Daria Szymura zajęła I miejsce, Victoria III, a Gosia Król IV miejsce w XII Konkursie wiedzy Biblijnej "Abyś mógł się przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono".
  • Ola Macura (5 KSP) zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim.
  • Kuba Saniternik (II GIM) zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej.
  • Julia Dryps (1 KSP) zdobyła nagrodę w IV Ogólnopolskim Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej "Piękna jest moja ojczyzna".
  • Grzegorz Górkiewicz (III GIM) został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Sacrum w poezji" organizowanego przez Ośrodek Kultury w Preczowie.
  • 17 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Międzynarodowego Egzaminu Języka Angielskiego "London Tests of English".
    Wszyscy uzyskali wyniki powyżej 80 punktów (na 100 możliwych). Dziesięć osób uzyskało wynik w przedziale od 90 do 100. Najlepszy wynik - Marta Michnik 99 punktów!
  • Miejsca naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2007":

Nagroda I Stopnia - Maciek Ogórek
Nagrody II stopnia - Wojtek Waniek, Tomek Knyć, Nina Kempa, Kuba Bronicki.

  • Maciek Ogórek został finalistą Konkursu "VI Przygoda z Matematyką".
  • Andrzej Sroślak (III GIM) otrzymał wyróżnienie w XIII Edycji Konkursu "Ocalić od zapomnienia".
  • Szymon Karwat (3 KSP) zajął I i II miejsce w Mistrzostwach Świata w Ju-jitsu w Niemczech (IMAF World Open Championships) w kategorii 6-12 lat.
  • Dominika Skrabaka i Wojtek Waniek (6 KSP) zajęli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Najlepszy Matematyk".
  • Michał Kamiński (III GIM) otrzymał I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Literackim "To co ważne..." pod patronatem ks. Jerzego Szymika.
  • Kuba Mateusiak (4 KSP) zdobył I Nagrodę na XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży "Kacze Pióro".
  • "Teatr Niezależny" zdobył II nagrodę na XIII Dziecięcym Festiwalu Teatralnym.
  • Najlepsi w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego - "FOX 2007":

Nagroda I stopnia: Dominika Skrabaka, Kuba Saniternik
Nagroda II stopnia: Rafał Śliwa, Malwinka Michnik, Konrad Wazl, Magda Mol, Oskar Pierończyk.

  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego organizowanego przez Dworek Białoprądnicki w Krakowie:

Emil Dziuba - nagroda specjalna
Krysia Sobecka - II nagroda
Michał Kamiński - III nagroda

  • Rafał Śliwa, Dominika Mazurek, Kuba Saniternik i Piotr Kowarski zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego MIX organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.
  • Michał Kamiński został laureatem XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego.
  • Nasi harcerze (Patrol Birkuty) zajęli I miejsce w kategorii patroli starszoharcerskich podczas XXXVII Rajdu Arsenał.
  • Wojtek Waniek (6 KSP) został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego.
  • Szkolny Teatr Niezależny został laureatem VIII Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych.
  • Drużyna Katolickiej Szkoły Podstawowej zajęła III miejsce, a II Katolickie Gimnazjum - II miejsce w V Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Narciarstwie Alpejskim.
  • Nasza szkoła zajęła II miejsce w IV Mistrzostwach Szkół Niepublicznych w Narciarstwie Alpejskim. Wyniki indywidualne: Mateusz Giełzak - I miejsce, Zuzanna Rogala - II miejsce,  Piotrek Ostaszewski - II miejsce, Michał Bobrzyński - III miejsce.
  • Drużyna w składzie: Dominika Skrabaka i Wojtek Waniek (6 KSP) zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Matematyka na szóstkę".
Uczestniczymy
w programach: