KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA im. św. Jacka w Katowicach
i II KATOLICKIE GIMNAZJUM
Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej

2008

  • Julka Grymowicz (6 KSP) zajęła III miejsce w Międzyszkolnym konkursie "Father Christmas in my eyes".
  • Renia Pająk i Marcin Knyć zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego MULTITEST 2008. W pierwszej piętnastce znaleźli się także: Hania Gelner, Agata Jurczak, Zosia Michalska, Ojumergen Amarbayar, Dominik Majer i Mateusz Giełzak.
  • Laureaci V edycji Turnieju Jednego Wiersza.

kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce Liliana Szala (4 KSP)
wyróżnienia: Wiktoria Pytlik (4 KSP), Hania Gelner (5 KSP)

kategoria gimnazja:

II miejsce Kasia Musiałkiewicz (II GIM )
III miejsce Marcin Pytlik (II GIM)

  • Gosia Król (I GIM) i Ola Macura (6 KSP) zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego.
  • Renia Pająk, została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik 2008" organizowanym przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
  • Konkurs matematyczny KANGUR 2008:

Maciek Ogórek - nagroda II stopnia
Wojtek Waniek - nagroda II stopnia
Marcin Knyć - nagroda II stopnia
Renia Pająk - nagroda II stopnia
Kuba Bronicki - nagroda II stopnia

  • Wojtek Waniek (I GIM), Wiktor Florencki (I GIM), Marcin Pytlik (I GIM) i Ania Sroczyńska (III GIM) zostali laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Biologii OLIMPUS 2007/2008.
  • Maciek Ogórek (II GIM) i Wojtek Waniek (I GIM) zostali laureatami Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego LWIĄTKO 2008.
  • Marta Krasuska (I GIM) , Oskar Pierończyk i Piotr Kowarski (III GIM) zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Na konkurs nadesłano 2500 prac z całej Polski, a jednym z jurorów był Grzegorz Kasdepke.
  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "FOX 2008"

Wynik bardzo dobry (nagroda II stopnia):

Dominik Majer (5 KSP)
Rafał Śliwa (5 KSP)
Oskar Pierończyk (III GIM)
Karolina Guzy (II GIM)

Wynik dobry:

Kuba Mateusiak (5 KSP)
Stefan Witkowski (5 KSP)
Marta Krususka (I GIM)
Marcin Knyć (3 KSP)
Zosia Michalska (4 KSP)
Marta Michnik (4 KSP)
Małgosia Król (6 KSP)
Daria Szymura (6 KSP)
Zuzia Rogala (6 KSP)
Malwina Michnik (6 KSP)
Bartek Bobrzyński (III GIM )

  • Victoria H. (6 KSP) została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
  • Wojtek Waniek (I GIM) zajął I miejsce w Konkursie Matematyczno-Ekonomicznym "W świecie pieniądza."
  • Oskar Pierończyk i Grzegorz Górkiewicz (III GIM) zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Języka angielskiego organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
  • Kuba Saniternik (II GIM) zajął II miejsce w kategorii piosenki aktorskiej w ramach Spotkań Teatrów Jednego Aktora i Piosenki Aktorskiej.
  • Małgosia Król zajęła I miejsce, Zuzia Rogala i Szymon Brodziak - II, a Daria Szymura - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Orły-Stypendiada 2007".
  • Bartek Bobrzyński (III GIM) zajął I miejsce w Mistrzostwach Śląska Szkół Niepublicznych w narciarstwie alpejskim.
  • Opracowany przez Mateusza Giełzaka i Marcina Pytlika (I GIM) projekt został nagrodzony w ramach Ogólnopolskiego Programu Grantowego "Szkoła bez przemocy".
  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego SEZAM: IV miejsce (j. angielski) Oskar Pierończyk (III GIM), IV miejsce (matematyka) Wojtek Waniek (I GIM) i Maciek Ogórek (II GIM).
  • Weronika Łakomska (5 KSP) otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Projekt graficzny plakatu - sprzątanie świata" organizowanym przez Urząd Miejski Katowic.
Uczestniczymy
w programach: