KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA im. św. Jacka w Katowicach
i II KATOLICKIE GIMNAZJUM
Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej

2010

  • VII Międzyszkolny Turniej Jednego Wiersza - WYNIKI

kategoria - szkoły podstawowe ( laureaci ):

Wiktoria Pytlik
Martyna Konobrocka
Emilia Fagas
wyróżnienia: Iza Kempa, Oskar Szymańczyk

kategoria - gimnazja ( laureaci ):

Weronika Kosińska
Zosia Michalska
wyróżnienie: Marta Michnik

  • Piotrek W. (III GIM) zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym.
  • Gosia Król i Igor Zych (III GIM) zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego.
  • Szymon Karwat (I GIM)  wywalczył trzy medale na Mistrzostwach Świata w Sztukach Walki :

I miejsce w DUO-SYSTEM
II miejsce w JU-Jiitsu
III miejsce w Kata

  • Nasza reprezentacja w składzie: Tomek Knyć, Piotrek Wrótniak, Kuba Bronicki, Wiktor Głuszek, Karol Brodziak, Oskar Słupek, Marcin Dudek, Piotrek Ostaszewski, Szymon Karwat, Igor Zych i Maciek Ogonowski brała udział w I Międzygminnym Turnieju Objazdowej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Zarządu MOSiR w Zabrzu i zajęła II miejsce w kategorii 12-16 lat.
  • Sztafeta Katolickiej Szkoły Podstawowej zajęła III miejsce w Katowickim Festiwalu Biegowym organizowanym w ramach Jubileuszu Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
  • Kasia Zakrzewska i Malwina Michnik (II GIM) zajęły II miejsce w konkursie organizowanym przez Instytut Francuski w Krakowie na pracę "Les animaux fantastiques".
  • Reprezentacja Katolickiej Szkoły Podstawowej w składzie: Szymon Karwat(kapitan), Franek Szymura, Wiktor Głuszek, Marcin Dudek, Albert Szymańczyk, Norbert Szymańczyk, Oskar Szymańczyk, Michał Skórski, Kurt Sulej, Bartek Błaszczyk zajęła II miejsce w Miejskim Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez wełnowieckich sympatyków klubu GKS Katowice i Urząd Miasta Katowice.
  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "FOX 2010"

Wynik bardzo dobry (nagroda II stopnia): Michał Bobrzyński, Karol Brodziak, Renia Pająk, Rafał Śliwa.

Wynik dobry: Agata Jurczak, Nina Kempa, Marcin Knyć, Piotr Król, Zosia Michalska, Marta Michnik, Maciek Ogonowski, Dominika Skrabaka, Piotr Wrótniak.

  • Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty:

j.polski : Ania Dziuba (III GIM)
matematyka : Wojtek Waniek (III GIM)
biologia : Małgosia Król (II GIM)
fizyka : Wojtek Waniek (III GIM)

  • Wojtek Waniek (III GIM) został laureatem V Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.
  • Gosia Król i Artur Parys weszli do finału XI Regionalnego Konkursu Drużynowego dla uczniów I i II klas gimnazjum "DUETY CHEMICZNE".
  • Artur Parys (II GIM) został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
  • Dominik Florencki zakwalifikował się do drugiego etapu IV Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "POLLOGIA" dla uczniów z gimnazjum.
  • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Pingwin 2009"

LAUREACI KONKURSU J.ANGIELSKIEGO: 5 miejsce - Marta Michnik i Marcin Knyć.

LAUREAT KONKURSU MATEMATYCZNEGO: 3 miejsce - Tomek Knyć.

Uczestniczymy
w programach: