KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA im. św. Jacka w Katowicach
i II KATOLICKIE GIMNAZJUM
Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej

2009

  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego MULTITEST 2009:

Język angielski
LAUREACI:

Renia Pająk - II miejsce
Zosia Michalska - VII miejsce
Karolina Porębska -VIII miejsce
Marta Michnik - IX miejsce
Szymon Wróbel - IX miejsce
Honorata Łakomska - X miejsce

WYRÓŻNIENIA:

Miłosz Filingier
Rafał Śliwa
Malwina Michnik
Piotr Wywiał
Piotr Wrótniak
Kasia Zakrzewska
Magda Mol
Dominika Skrabaka
Marcin Mol
Wiktor Głuszek
Marta Kasuska

Chemia

LAUREAT: Artur Parys (II GIM) - V miejsce

  • VI edycja Międzyszkolnego Turnieju Jednego Wiersza: Zosia Michalska (6 KSP) - II miejsce.

WYRÓŻNIENIA:

Gosia Król (II GIM)
Hania Gelner (6 KSP)
Marta Michnik (6 KSP)

  • Małgosia Król (II GIM)zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym.
  • Drużyna w składzie:Paulina Jurgielska, Greta Sulej i Jakub Kędzior zajęła I miejsce w Turnieju Objazdowej Szkółki Piłkarskiej.
  • Artur Parys (II GIM) został finalistą XXI Regionalnego Konkursu "Młody Chemik".
  • Małgosia Król (II GIM) zajęła II miejsce, a Wiktoria Pytlik (5 KSP) otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim dla szkół podstawowych i gimnazjów. Ich wiersze znalazły się w VI tomie Antologii Poezji Dziecięcej.
  • Zastęp BIRKUTY w składzie: Michał Kamiński, Michał Gajda, Marek Korczak, Łukasz Marczyk, Krzysiek Windyś, Adam Szczygieł i Wojtek Pawęzowski zajął I miejsce w konkursie organizowanym przez Radę Porozumienia o Współpracy Organizacji Harcerskich i Kombatanckich "Szukamy śladów wojny". Ich praca: 'Walka, życie codzienne, konspiracja i "wyzwolenie" miasta Katowice w latach 1939-1945' została nagrodzona tygodniowym pobytem w Warszawie i uczestnictwem w obchodach 70-lecia Szarych Szeregów.
  • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "ALBUS 2009":

CHEMIA

I miejsce - Artur Parys

JĘZYK POLSKI

VII miejsce - Zosia Michalska
IX miejsce - Marcin Knyć

MATEMATYKA

III miejsce - Wojtek Waniek
V miejsce - Piotrek Wrótniak
VI miejsce - Tomek Knyć

JĘZYK ANGIELSKI

I miejsce - Malwina Michnik , Tomek Knyć , Renia Pająk
IV miejsce - Piotrek Ostaszewski , Kamila Jabłońska
V miejsce - Dominika Skrabaka , Matausz Giełzak , Zosia Michalska,Nina Kempa , Kasia Zakrzewska , Marta Michnik
VII miejsce - Piotrek Wywiał
VIII miejsce - Daria Szymura , Rafał Śliwa
IX miejsce - Marta Krasuska , Gosia Król , Julia Brodziak
X miejsce - Agata Jurczak , Judyta Maciejiczek

  • Teatr BEDZIE TEGO otrzymał wyróżnienie za ciekawy scenariusz na XV Dziecięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce Leszczynach.
  • Międzynarodowy Konkurs "Matematyczny KANGUR 2009":

Wojtek Bronicki - 14 miejsce (nagroda II stopnia)
Marcin Knyć - 11 miejsce (nagroda II stopnia)
Renia Pająk - 14 miejsce (nagroda II stopnia)
Tomek Knyć - 23 miejsce (nagroda II stopnia)
Michał Bobrzyński - 28 miejsce (nagroda II stopnia)
Piotrek Wywiał - 11 miejsce (nagroda II stopnia)
Wojtek Waniek - 9 miejsce (nagroda II stopnia)
Maciek Ogórek - 19 miejsce (nagroda II stopnia)

  • Gosia Król (I GIM) została laureatką XIX Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Dzieci i Młodzieży "Kacze Pióro".
  • Karolina Guzy (III GIM) została laureatką IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "To co ważne" pod patronatem ks.prof. J.Szymika.
  • Artur Parys (I GIM) zajął 7 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Chemii.
  • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego "Panda 2009":

I miejsce : Marcin Knyć (4 KSP)
III miejsce : Renia Pająk (5 KSP) Zosia Michalska (5 KSP)
V miejsce : Marta Krasuska (II GIM), Marta Michnik (5 KSP)
w pierwszej dziesiątce (wyróżnienia) znaleźli się: Dominika Skrabaka , Marteusz Giełzak , Daria Szymura , Małgosia Król , Dominik Majer , Agata Jurczak.

  • Kasia Zakrzewska (I GIM) została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Biologii OLIMPUS 2009.
  • Renia Pająk (5 KSP) i Marcin Knyć (4 KSP) zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego "MIX" organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.
  • Nasi harcerze zajęli I miejsce wśród patroli harcerskich na 39 Ogólnopolskim Rajdzie ARSENAŁ.
  • Wojtek Waniek (II GIM) zajął I miejsce w konkursie matematyczno-ekonomicznym "W świecie pieniądza" organizowanym przez NBP.
  • Wojtek Waniek (II GIM) został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
  • Maciek Ogórek (III GIM) został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
  • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego"SEZAM" organizowany prez Szkolną Akademię Wiedzy:

I miejsce - Marcin Knyć i Marta Michnik
III miejsce - Zosia Michalska i Renia Pająk (w konkursie wzięło udział 1803 uczniów z całej Polski)
Za miejsca w pierwszej piętnastce dyplomy wyróżnienia otrzymali: Paweł Więckowiak , Marcin Mol , Agata Jurczak , Rafał Śliwa , Klaudia Sulej , Hania Gelner , Krysia Cel , Wiktor Głuszek , Miłosz Filinger , Dominik Majer , Michał Bobrzyński.

  • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Pingwin 2008"

LAUREACI KONKURSU J.ANGIELSKIEGO

Szkoła Podstawowa:

4 miejsce - Marcin Knyć
5 miejsce - Zosia Michalska

Gimnazjum:

1 miejsce - Kuba Saniternik
3 miejsce - Karolina Guzy i Dominika Mazurek
5 miejsce - Dominika Skrabaka i Marta Krasuska

LAUREATKA KONKURSU J.NIEMIECKIEGO: 5 miejsce - Renia Pająk

  • Maciek Ogórek (fizyka) i Wojtek Waniek (matematyka) dotarli do finału Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty.
Uczestniczymy
w programach: